Vishay/Dale CRCW25125K10FKEGHP
CRCW25125K10FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25125K10FKEGHP
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25125K10FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25125K10FKEGHP
QUANTITY
CRCW25125K10FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25125K10FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25125K10FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25125K10FKEGHP
Related LinksCRCW25125, CRCW25125K10FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25125K10FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25125K10FKEGHP
GDT 420V 10KA datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 100MA 21.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
2.54MM SRSW SMT HDR W/OCAP 16CKT datasheet.pdf