Vishay/Dale CRCW25125K11FKEGHP
CRCW25125K11FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25125K11FKEGHP
Brief Description
RES SMD 5.11K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25125K11FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25125K11FKEGHP
QUANTITY
CRCW25125K11FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25125K11FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25125K11FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25125K11FKEGHP
Related LinksCRCW25125, CRCW25125K11FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25125K11FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25125K11FKEGHP
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 0.35VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX SGL 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 80POS SMD datasheet.pdf
100 PLUG VT 095 30AU datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2.5A PCB datasheet.pdf