Vishay/Dale CRCW2512845KFKEG
CRCW2512845KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512845KFKEG
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512845KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512845KFKEG
QUANTITY
CRCW2512845KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512845KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512845KFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512845KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512845KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512845KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512845KFKEG
DIODE GEN PURP 150V 1A DO220AA datasheet.pdf
FILTER 3-LINE 300VAC 120A PANEL datasheet.pdf
CAP FILM 270UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 19.5VC DFN datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 42POS datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf