Vishay/Dale CRCW2512845KFKEGHP
CRCW2512845KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512845KFKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512845KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512845KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512845KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512845KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512845KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512845KFKEGHP
Related LinksCRCW25128, CRCW2512845KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512845KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512845KFKEGHP
RES ARRAY 7 RES 270K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD SD MICRO M2 512MB datasheet.pdf
C/A MRJ21/RJ45 GBE GRAY CMR BLUE datasheet.pdf
RES 200 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf