Vishay/Dale CRCW2512976RFKTG
CRCW2512976RFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512976RFKTG
Brief Description
RES SMD 976 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512976RFKTG.pdf
Availability of CRCW2512976RFKTG
QUANTITY
CRCW2512976RFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512976RFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512976RFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512976RFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512976RFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512976RFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512976RFKTG
CAP CER 750PF 150V 1111 datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5MM datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf