Bourns Inc. CRL0603-JW-R620ELF
CRL0603-JW-R620ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL0603-JW-R620ELF
Brief Description
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRL0603-JW-R620ELF.pdf
Availability of CRL0603-JW-R620ELF
QUANTITY
CRL0603-JW-R620ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL0603-JW-R620ELF
Internal Part NumberEIS-CRL0603-JW-R620ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCRL0603 Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.62
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL0603-JW-R620ELF
Related LinksCRL0603-J, CRL0603-JW-R620ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL0603-JW-R620ELF Details Description
Related parts for CRL0603-JW-R620ELF
IC REG LDO ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 16SSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 100W datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 23POS .12M datasheet.pdf
106US W 50FT 14-3 SO 1447 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf