Bourns Inc. CRL2512-FW-R050ELF
CRL2512-FW-R050ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2512-FW-R050ELF
Brief Description
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRL2512-FW-R050ELF.pdf
Availability of CRL2512-FW-R050ELF
QUANTITY
CRL2512-FW-R050ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2512-FW-R050ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2512-FW-R050ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.05
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2512-FW-R050ELF
Related LinksCRL2512-F, CRL2512-FW-R050ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2512-FW-R050ELF Details Description
Related parts for CRL2512-FW-R050ELF
IC REG BST ADJ 1.07A SYNC 10SON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.025 GRAY 300' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SIZE 20, STUD MOUNT, SOCKET GROU datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GP 1200V 400A 3TOWER datasheet.pdf