Daburn CRT20-3RD-100
CRT20-3RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT20-3RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT20-3RD-100.pdf
Availability of CRT20-3RD-100
QUANTITY
CRT20-3RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT20-3RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT20-3RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.115" (2.92mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage15kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT20-3RD-100
Related LinksCRT20-, CRT20-3RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT20-3RD-100 Details Description
Related parts for CRT20-3RD-100
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 420MA 195 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf