Daburn CRT26-4RD-100
CRT26-4RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT26-4RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT26-4RD-100.pdf
Availability of CRT26-4RD-100
QUANTITY
CRT26-4RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT26-4RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT26-4RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.111" (2.82mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT26-4RD-100
Related LinksCRT26-, CRT26-4RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT26-4RD-100 Details Description
Related parts for CRT26-4RD-100
TRANS NPN DARL 80V 10A TO-220AB datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
FERRITE CORE ER 1.8UH N49 datasheet.pdf
OPTOISO 3KV PHVOLT 8SOP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 51C S 48" YEL JACKP datasheet.pdf