TXC CORPORATION CS-312.500MCB-T
CS-312.500MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
CS-312.500MCB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 312.50MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CS-312.500MCB-T.pdf
Availability of CS-312.500MCB-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS-312.500MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CS-312.500MCB-T
Internal Part NumberEIS-CS-312.500MCB-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS-312.500MCB-T
Related LinksCS-312., CS-312.500MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
CS-312.500MCB-T Details Description
Related parts for CS-312.500MCB-T
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 620MA 390 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 380 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 4.3UH N30 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
OSC SO 100.000MHZ LVTTL SMD datasheet.pdf