Vishay/Dale CSC10A011K50GPA
CSC10A011K50GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC10A011K50GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1.5K OHM 10SIP
Datasheet Download
CSC10A011K50GPA.pdf
Availability of CSC10A011K50GPA
QUANTITY
CSC10A011K50GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC10A011K50GPA
Internal Part NumberEIS-CSC10A011K50GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC10A011K50GPA
Related LinksCSC10A0, CSC10A011K50GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC10A011K50GPA Details Description
Related parts for CSC10A011K50GPA
IC REG LDO 3.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf