Citizen Finedevice CSX750PCC33.3330MT
CSX750PCC33.3330MT picture photo
Mfg. Part Number
CSX750PCC33.3330MT
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CSX750PCC33.3330MT.pdf
Availability of CSX750PCC33.3330MT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSX750PCC33.3330MT Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX750PCC33.3330MT
Internal Part NumberEIS-CSX750PCC33.3330MT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-750P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX750PCC33.3330MT
Related LinksCSX750PCC, CSX750PCC33.3330MT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX750PCC33.3330MT Details Description
Related parts for CSX750PCC33.3330MT
IC TEMP SW OPEN DRAIN SOT23A-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 55W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A D5A datasheet.pdf
MOD FRAME SNGL GANG 2PORT IVORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf