TXC CORPORATION CT-425.000MCC-T
CT-425.000MCC-T picture photo
Mfg. Part Number
CT-425.000MCC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 425.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
CT-425.000MCC-T.pdf
Availability of CT-425.000MCC-T
QUANTITY
CT-425.000MCC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CT-425.000MCC-T
Internal Part NumberEIS-CT-425.000MCC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency425MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT-425.000MCC-T
Related LinksCT-425., CT-425.000MCC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
CT-425.000MCC-T Details Description
Related parts for CT-425.000MCC-T
PLUG CONTACT SHROUD SPR 20AWG BL datasheet.pdf
JUMPER M2.5X18 PA datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN T5744 433MHZ datasheet.pdf
ICL 20 OHM 20% 3.1A 9.9MM datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR ENTRY 8 WIRE 180" datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN ENCLOSURE SIZE 6 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18V 101W datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf