Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-17-99JD-LC
CTV06RW-17-99JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-17-99JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-17-99JD-LC.pdf
Availability of CTV06RW-17-99JD-LC
QUANTITY
CTV06RW-17-99JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-17-99JD-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-17-99JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-17-99JD-LC
Related LinksCTV06RW-1, CTV06RW-17-99JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-17-99JD-LC Details Description
Related parts for CTV06RW-17-99JD-LC
DIODE GEN PURP 50V 6A R6 datasheet.pdf
IC DRIVER CMOS QUAD 40MHZ 16QFN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 6.3V X5R 0302 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf