Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-19-88PA-LC
CTVP00RW-19-88PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-19-88PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-19-88PA-LC.pdf
Availability of CTVP00RW-19-88PA-LC
QUANTITY
CTVP00RW-19-88PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-19-88PA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-19-88PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-19-88PA-LC
Related LinksCTVP00RW-, CTVP00RW-19-88PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-19-88PA-LC Details Description
Related parts for CTVP00RW-19-88PA-LC
IC OPAMP GP 1MHZ 8SO datasheet.pdf
IC 12BIT 200KHZ UNIPOL A/D 8SOIC datasheet.pdf
BACKPLANE 3-SLT SR9050 SMARTSTAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 73MM datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf