Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-13-4A
CTVS06RF-13-4A picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-13-4A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 4C 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-13-4A.pdf
Availability of CTVS06RF-13-4A
QUANTITY
CTVS06RF-13-4A Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-13-4A
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-13-4A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-13-4A
Related LinksCTVS06R, CTVS06RF-13-4A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-13-4A Details Description
Related parts for CTVS06RF-13-4A
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 2PL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 17A TO-220FP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 92VC DO215AB datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TINKERKIT GYROSCOPE 2AXIS 4X datasheet.pdf
CAP FILM 120 NF 10% 1600VDC RAD datasheet.pdf