Crystek Corporation CVCO55CC-3345-3955
CVCO55CC-3345-3955 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-3345-3955
Brief Description
OSC CRO 3345-3955 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-3345-3955.pdf
Availability of CVCO55CC-3345-3955
QUANTITY
CVCO55CC-3345-3955 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-3345-3955
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-3345-3955
PackagingCut Strip
Frequency Range3345 ~ 3955MHz
Frequency - Center3650MHz
Tuning Voltage (VDC)2.5 ~ 23.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15 (Max)
Icc Max50mA
Kvco (MHz/V)3
Power (dBm)3.5 ±3.5
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-90
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply10V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-3345-3955
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-3345-3955 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-3345-3955 Details Description
Related parts for CVCO55CC-3345-3955
MEMORY CARD FLASH 7GB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23 datasheet.pdf
IC FLASH 256GBIT TBGA datasheet.pdf
MICRO 51C S 48" YEL JACKS datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
HDM SMPR080F150F K datasheet.pdf
QUICK DISCONNECT datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.024 OHM 5% 1/3W 0603 datasheet.pdf