Vishay/Dale CW00512R00JE73
CW00512R00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW00512R00JE73
Brief Description
RES 12 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00512R00JE73.pdf
Availability of CW00512R00JE73
QUANTITY
CW00512R00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00512R00JE73
Internal Part NumberEIS-CW00512R00JE73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00512R00JE73
Related LinksCW00512, CW00512R00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00512R00JE73 Details Description
Related parts for CW00512R00JE73
FAN AXIAL 60X25MM BALL 5V FS05H3 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL T/H HS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROG 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 2.53A 22 MOHM datasheet.pdf