Vishay/Dale CW00530R00JE73
CW00530R00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW00530R00JE73
Brief Description
RES 30 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00530R00JE73.pdf
Availability of CW00530R00JE73
QUANTITY
CW00530R00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00530R00JE73
Internal Part NumberEIS-CW00530R00JE73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00530R00JE73
Related LinksCW00530, CW00530R00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00530R00JE73 Details Description
Related parts for CW00530R00JE73
RELAY SSR SPST 30A@530VAC DIN MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V SMT /NAIL DR 30AU datasheet.pdf
RES 626 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079" 34POS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 12V 67MA OUT datasheet.pdf
BCZ 3.81/07/90 SN BK datasheet.pdf
IC LINE DRIVER/RECEIVER 8-SO datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 6W datasheet.pdf