Vishay/Dale CW010250R0KE123
CW010250R0KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010250R0KE123
Brief Description
RES 250 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010250R0KE123.pdf
Availability of CW010250R0KE123
QUANTITY
CW010250R0KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010250R0KE123
Internal Part NumberEIS-CW010250R0KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)250
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010250R0KE123
Related LinksCW01025, CW010250R0KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010250R0KE123 Details Description
Related parts for CW010250R0KE123
RES SMD 240K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .120 6POS PCB 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
HOOK DOUBLE GRIP TEST CONN GREEN datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP D-LATCH 56BGA datasheet.pdf
TAPE HI-PERFORM MASKING 24MMX55M datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 20V T/H datasheet.pdf