Vishay/Dale CW0104K500KE73
CW0104K500KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K500KE73
Brief Description
RES 4.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K500KE73.pdf
Availability of CW0104K500KE73
QUANTITY
CW0104K500KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K500KE73
Internal Part NumberEIS-CW0104K500KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K500KE73
Related LinksCW0104K, CW0104K500KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K500KE73 Details Description
Related parts for CW0104K500KE73
RES 3.65M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7T SMD datasheet.pdf
BLZF 5.08/07/180LR SN OR datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf