Vishay/Dale CW01062R00KE733
CW01062R00KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01062R00KE733
Brief Description
RES 62 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01062R00KE733.pdf
Availability of CW01062R00KE733
QUANTITY
CW01062R00KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01062R00KE733
Internal Part NumberEIS-CW01062R00KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01062R00KE733
Related LinksCW01062, CW01062R00KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01062R00KE733 Details Description
Related parts for CW01062R00KE733
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD IGBT SIX-PACK RBSOA E2 datasheet.pdf
ATTENUATOR, FC/UPC, DW, 25DB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.34K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 14A TO3P datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf