Vishay/Dale CW010770R0JE73
CW010770R0JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010770R0JE73
Brief Description
RES 770 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010770R0JE73.pdf
Availability of CW010770R0JE73
QUANTITY
CW010770R0JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010770R0JE73
Internal Part NumberEIS-CW010770R0JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)770
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010770R0JE73
Related LinksCW01077, CW010770R0JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010770R0JE73 Details Description
Related parts for CW010770R0JE73
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 40.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf