Vishay/Sprague CWR26HB336JCFC\TR
CWR26HB336JCFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336JCFC\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336JCFC\TR.pdf
Availability of CWR26HB336JCFC\TR
QUANTITY
CWR26HB336JCFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336JCFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336JCFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336JCFC\TR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336JCFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336JCFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HB336JCFC\TR
IC DRIVER HIGH SIDE FET 56-QFN datasheet.pdf
IC CAN/LIN FAIL-SAFE 32HTSSOP datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LCD CHARACTER DISPLAY 20X2 USB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 2.5A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ACCESSORY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 51POS SNAP SKT YLW datasheet.pdf