Vishay/Sprague CWR26HC336MCFB\HR
CWR26HC336MCFB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336MCFB\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336MCFB\HR.pdf
Availability of CWR26HC336MCFB\HR
QUANTITY
CWR26HC336MCFB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336MCFB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336MCFB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336MCFB\HR
Related LinksCWR26HC3, CWR26HC336MCFB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336MCFB\HR Details Description
Related parts for CWR26HC336MCFB\HR
IC AMP AUDIO PWR .325W AB 8SOIC datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 4KX18 64LQFP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 11-32VIN 9V datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DSUB 37 F PCB R/A ZINC datasheet.pdf