Vishay/Sprague CWR26HH107KCHZ\HR
CWR26HH107KCHZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH107KCHZ\HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HH107KCHZ\HR.pdf
Availability of CWR26HH107KCHZ\HR
QUANTITY
CWR26HH107KCHZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH107KCHZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH107KCHZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH107KCHZ\HR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH107KCHZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH107KCHZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HH107KCHZ\HR
MOSFET N-CH 25V 23A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER/BRAKE/INVERTER 2.3VCE datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR34S/AE34G/CPC34S datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL FEMALE 60POS GOLD datasheet.pdf
850UF 100V 25.4X92.1 105C AXI datasheet.pdf