Vishay/Sprague CWR26HH226MBGZ\HR
CWR26HH226MBGZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226MBGZ\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226MBGZ\HR.pdf
Availability of CWR26HH226MBGZ\HR
QUANTITY
CWR26HH226MBGZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226MBGZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226MBGZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226MBGZ\HR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226MBGZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226MBGZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HH226MBGZ\HR
SX TECH TOOL KIT datasheet.pdf
PHOTODIODE UV 0.87MM SQ TO-46 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 2POS datasheet.pdf
IC DUAL UART 1.8-5V FIFO 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 36 SILVER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 4A 125V datasheet.pdf