Vishay/Sprague CWR26HK107KBHB\PR
CWR26HK107KBHB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK107KBHB\PR
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HK107KBHB\PR.pdf
Availability of CWR26HK107KBHB\PR
QUANTITY
CWR26HK107KBHB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK107KBHB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK107KBHB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK107KBHB\PR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK107KBHB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK107KBHB\PR Details Description
Related parts for CWR26HK107KBHB\PR
CAP FILM 270PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN MINI OSP PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL RED,YLW datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.4A 190 MOHM datasheet.pdf
RES 1.87M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 5A DL SYNC 36VQFN datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf