Vishay/Sprague CWR26HK107MCHC\HR
CWR26HK107MCHC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK107MCHC\HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HK107MCHC\HR.pdf
Availability of CWR26HK107MCHC\HR
QUANTITY
CWR26HK107MCHC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK107MCHC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK107MCHC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK107MCHC\HR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK107MCHC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK107MCHC\HR Details Description
Related parts for CWR26HK107MCHC\HR
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN 2.54MM MALE STR PCB TH 10P datasheet.pdf
FUSE CLASS L 1900A 600VAC/DC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 7.5MM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 100W 200V datasheet.pdf
SWITCH SNAP 5A SPDT .187 QC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf