Vishay/Sprague CWR26KK106JCGB\TR
CWR26KK106JCGB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106JCGB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106JCGB\TR.pdf
Availability of CWR26KK106JCGB\TR
QUANTITY
CWR26KK106JCGB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106JCGB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106JCGB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106JCGB\TR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106JCGB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106JCGB\TR Details Description
Related parts for CWR26KK106JCGB\TR
RECT BRIDGE .5A 400V TO-269AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
LED MODULE 3POS RED IP67 CLEAR datasheet.pdf
TWEEZER FLAT BLUNT 2A 4.72" datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 23POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
11+11 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
RES 175 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf