Vishay/Sprague CWR26MB106MBHZ\PR
CWR26MB106MBHZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106MBHZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106MBHZ\PR.pdf
Availability of CWR26MB106MBHZ\PR
QUANTITY
CWR26MB106MBHZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106MBHZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106MBHZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106MBHZ\PR
Related LinksCWR26MB1, CWR26MB106MBHZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106MBHZ\PR Details Description
Related parts for CWR26MB106MBHZ\PR
CONN HEADER 13POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
DIODE FAST REC 50V 100MA 2EMD TR datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 154 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN TWIN 3POLE datasheet.pdf
UMMQ-0800-1750-A datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 36POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
TERM BLOCK JUMPER datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN M12 3POS datasheet.pdf