Connor-Winfield CWX825-125.0M
CWX825-125.0M picture photo
Mfg. Part Number
CWX825-125.0M
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CWX825-125.0M.pdf
Availability of CWX825-125.0M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CWX825-125.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of CWX825-125.0M
Internal Part NumberEIS-CWX825-125.0M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyOscillators
SeriesCWX825
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWX825-125.0M
Related LinksCWX825, CWX825-125.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
CWX825-125.0M Details Description
Related parts for CWX825-125.0M
SENSOR GAUGE PRESSURE 7 PSI MAX datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
INSULATOR FOR BU-41 SERIES RED datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
MODULE LED WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO213AB datasheet.pdf