AVX Corporation CX2520SB13560D0GEJCC
CX2520SB13560D0GEJCC picture photo
Mfg. Part Number
CX2520SB13560D0GEJCC
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 15ppm 8pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX2520SB13560D0GEJCC.pdf
Availability of CX2520SB13560D0GEJCC
QUANTITY
CX2520SB13560D0GEJCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX2520SB13560D0GEJCC
Internal Part NumberEIS-CX2520SB13560D0GEJCC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX2520SB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX2520SB13560D0GEJCC
Related LinksCX2520SB13, CX2520SB13560D0GEJCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX2520SB13560D0GEJCC Details Description
Related parts for CX2520SB13560D0GEJCC
MOSFET N-CH 60V 240A D2PAK-7 datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
IC FPGA 454 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
BUZZER 48-120VAC 65-75DB PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 7.3A 14 MOHM SMD datasheet.pdf