Luminus Devices Inc. CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2
CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2.pdf
Availability of CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2
QUANTITY
CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package225
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-14
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2030 lm (Typ)
Current - Test480mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test121 lm/W
Current - Max1A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension18.50mm L x 18.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)13.50mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2
Related LinksCXM-14-30-80, CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-14-30-80-36-AA02-F2-2
OSC XO 25.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RELAY SOCKET 22-14AWG 14POS datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE 40COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
PCF 10.00/03/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf