Luminus Devices Inc. CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3
CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-7
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test620 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)7.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3
Related LinksCXM-7-27-80-, CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-7-27-80-12-AA00-F2-3
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER JWPF 3POS 2MM TIN datasheet.pdf
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 6POS SMD datasheet.pdf
IC PCIE SWITCH 324BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf