Cypress Semiconductor CY7C1470BV33-200BZXI
CY7C1470BV33-200BZXI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1470BV33-200BZXI
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1470BV33-200BZXI.pdf
Availability of CY7C1470BV33-200BZXI
QUANTITY
CY7C1470BV33-200BZXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1470BV33-200BZXI
Internal Part NumberEIS-CY7C1470BV33-200BZXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package105
SeriesNoBL™
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (2M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1470BV33-200BZXI
Related LinksCY7C1470BV, CY7C1470BV33-200BZXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1470BV33-200BZXI Details Description
Related parts for CY7C1470BV33-200BZXI
IC REG LDO 1.5V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
DOOR STEEL ECONOMIZER LOUVERED datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 5MM WHITE datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
MINIATURE LAMP FOR AIR PRESS datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
3300UF 63V 22X35 datasheet.pdf
PRIVACY FILTER LAPTOP 12.5" datasheet.pdf