Comchip Technology CZRUR52C11
CZRUR52C11 picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C11
Brief Description
DIODE ZENER 11V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C11.pdf
Availability of CZRUR52C11
QUANTITY
CZRUR52C11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C11
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C11
Related LinksCZRUR, CZRUR52C11 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C11 Details Description
Related parts for CZRUR52C11
OSC XO 9.8304MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 27.3A 4 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf