Vishay/BCcomponents D101G29C0GH6UJ5R
D101G29C0GH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D101G29C0GH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D101G29C0GH6UJ5R.pdf
Availability of D101G29C0GH6UJ5R
QUANTITY
D101G29C0GH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D101G29C0GH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D101G29C0GH6UJ5R
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D101G29C0GH6UJ5R
Related LinksD101G29C, D101G29C0GH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D101G29C0GH6UJ5R Details Description
Related parts for D101G29C0GH6UJ5R
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN SAI 8 MMS M12 4POS datasheet.pdf
MOD INLET W/STD FILTER 2A SCREW datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
CONN SATA PLUG 26POS SLD R/A datasheet.pdf