Vishay/BCcomponents D151G47U2JL6TJ5R
D151G47U2JL6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D151G47U2JL6TJ5R
Brief Description
CAP CER 150PF 500V U2J RADIAL
Datasheet Download
D151G47U2JL6TJ5R.pdf
Availability of D151G47U2JL6TJ5R
QUANTITY
D151G47U2JL6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D151G47U2JL6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D151G47U2JL6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D151G47U2JL6TJ5R
Related LinksD151G47U, D151G47U2JL6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D151G47U2JL6TJ5R Details Description
Related parts for D151G47U2JL6TJ5R
CONVERTER DC/DC 5V OUT 10 WATT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 21A D2PAK datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY FULL ADDER 16SOIC datasheet.pdf
MOD IGBT BUCK 600V ECO-PAC2 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT 2DIG ORANGE CC datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCTAL D 20TSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf