Vishay/BCcomponents D153Z33Y5VH6UJ5R
D153Z33Y5VH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D153Z33Y5VH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D153Z33Y5VH6UJ5R.pdf
Availability of D153Z33Y5VH6UJ5R
QUANTITY
D153Z33Y5VH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D153Z33Y5VH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D153Z33Y5VH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D153Z33Y5VH6UJ5R
Related LinksD153Z33Y, D153Z33Y5VH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D153Z33Y5VH6UJ5R Details Description
Related parts for D153Z33Y5VH6UJ5R
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP XA 22-26AWG datasheet.pdf
CAP MICA 110PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT ST SIMPLEX datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMAJ datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 3+GND SZ3A datasheet.pdf
OSC MEMS 123.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf