Vishay/BCcomponents D181G39C0GH65J5R
D181G39C0GH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D181G39C0GH65J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D181G39C0GH65J5R.pdf
Availability of D181G39C0GH65J5R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D181G39C0GH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D181G39C0GH65J5R
Internal Part NumberEIS-D181G39C0GH65J5R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D181G39C0GH65J5R
Related LinksD181G39C, D181G39C0GH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D181G39C0GH65J5R Details Description
Related parts for D181G39C0GH65J5R
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 8CH 20-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS IN LINE W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 28.322MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A DUAL .100" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf