Vishay/BCcomponents D181G39U2JH65J5R
D181G39U2JH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D181G39U2JH65J5R
Brief Description
CAP CER 180PF 100V U2J RADIAL
Datasheet Download
D181G39U2JH65J5R.pdf
Availability of D181G39U2JH65J5R
QUANTITY
D181G39U2JH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D181G39U2JH65J5R
Internal Part NumberEIS-D181G39U2JH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D181G39U2JH65J5R
Related LinksD181G39U, D181G39U2JH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D181G39U2JH65J5R Details Description
Related parts for D181G39U2JH65J5R
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 32V SC-82AB datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 3A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MASWSS0157TR-3000 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10-10SL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1.2KV RAD datasheet.pdf