Amphenol Aerospace Operations D38999/20FF35PN-UHST3
D38999/20FF35PN-UHST3 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FF35PN-UHST3
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 66POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FF35PN-UHST3.pdf
Availability of D38999/20FF35PN-UHST3
QUANTITY
D38999/20FF35PN-UHST3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FF35PN-UHST3
Internal Part NumberEIS-D38999/20FF35PN-UHST3
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FF35PN-UHST3
Related LinksD38999/20F, D38999/20FF35PN-UHST3 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FF35PN-UHST3 Details Description
Related parts for D38999/20FF35PN-UHST3
RES 576 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 740 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf