Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ43HN-LC
D38999/20FJ43HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ43HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FJ43HN-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ43HN-LC
QUANTITY
D38999/20FJ43HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ43HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ43HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ43HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FJ43HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ43HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ43HN-LC
CARDEDGE 80POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN SSL PLUG CONTACT 1POS CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 100OHM 0.05% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
TOOL LOCATOR MINI SIZE 20 datasheet.pdf
INSIDE CORNER FITTING NON ADJUST datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.5A SC70 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf