Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH53PB-LC
D38999/20JH53PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH53PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH53PB-LC.pdf
Availability of D38999/20JH53PB-LC
QUANTITY
D38999/20JH53PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH53PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH53PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH53PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH53PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH53PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH53PB-LC
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 125.5UM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN JACK 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 126MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HZCONGK,SNB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf