Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ29HA-LC
D38999/20JJ29HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ29HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ29HA-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ29HA-LC
QUANTITY
D38999/20JJ29HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ29HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ29HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ29HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ29HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ29HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ29HA-LC
FIXED IND 100MH 29MA 278 OHM TH datasheet.pdf
MOD PWR IN/SW 2PL QC 2.0MM PNL datasheet.pdf
FIXED IND 800NH 13A 4.1 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf