Amphenol Aerospace Operations D38999/20KA35PC
D38999/20KA35PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KA35PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 6C 6#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KA35PC.pdf
Availability of D38999/20KA35PC
QUANTITY
D38999/20KA35PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KA35PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KA35PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KA35PC
Related LinksD38999/, D38999/20KA35PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KA35PC Details Description
Related parts for D38999/20KA35PC
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 2.09A 225 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 10BIT 12CH 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A CRS datasheet.pdf