Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19PN-LC
D38999/20MD19PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD19PN-LC.pdf
Availability of D38999/20MD19PN-LC
QUANTITY
D38999/20MD19PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD19PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD19PN-LC
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 150V 70A TO-94 datasheet.pdf
CAP FILM 3600PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CABLE 29POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
IND LIGHT SNAPFIT 1/4" RED DIFF datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf