Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH53BE
D38999/20MH53BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH53BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MH53BE.pdf
Availability of D38999/20MH53BE
QUANTITY
D38999/20MH53BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH53BE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH53BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH53BE
Related LinksD38999/, D38999/20MH53BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH53BE Details Description
Related parts for D38999/20MH53BE
IC CHARGER BATT LI-ON ADJ 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 20A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
TERMINAL MARKER DEK 5/5 MC-10 datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC 10A PANEL MOUNT datasheet.pdf