Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH53PA-LC
D38999/20MH53PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH53PA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH53PA-LC.pdf
Availability of D38999/20MH53PA-LC
QUANTITY
D38999/20MH53PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH53PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH53PA-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH53PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH53PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH53PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH53PA-LC
IC EPROM UV 2MBIT 70NS 32CDIP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 0.5A AC datasheet.pdf
COMMLINK SERVER FOR CIP RUNTIM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
IMPACT RAM 2X16 OPEN SN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf